Jdi na obsah Jdi na menu
 


Aktuálně

19.10.2016 I přes dlouhodobou nečinnost mě velmi mile překvapilo, že jsou moje stránky poměrně aktivně navštěvované :) Děkuji. Budu ráda, když mi do komentářů napíšete, co Vás nejvíc zajímá a proč se na mé stránky vracíte.

29.3.2016 - Omlouvám se za dlouhodobou neúčast na stránkách. Ovšem s rozjetím nových stránek svazu www.shagyaarab.org a především PK Online moje stránky pozbyly smyslu. Proto je činnost na nich momentálně zcela zastavena. Děkuji za pochopení.

4.2.2015 - Doplněni hřebci s oprávněním připouštět v roce 2015 - chybí mi karta Jussufa V-CZ Festivala. Do týdne by mohla být 

12.1.2015 Z důvodů snížení kapacity stránek a hlavně nedostatku času je prozatím práce na plemenné knize klisen dočasně zastavena. Děkuji za pochopení.

27.11.2014 Po 2-měsíční pauze jsem se konečně dostala ke klisnám. Byla založena nová sekce "PK Shagya arab - rodiny klisen", doplněny rodiny, které mají zástupkyně na našem území. Začala jsem s rodinou č. 14, protože je to rodina Lunina otce ...... smiley Bohužel mi spadnul systém provázanosti karet. Proto jsem se rozhodla dál v odkazech nepokračovat, pro vyhledávání je možné využít obdélníkové políčko vlevo. Děkuji za pochopení.

25.9.2014 3855 Siglavy Bagdady III-CZ hotový. Bohužel o něm není nikde moc informací. K Herkulesovi jsem doplnila obrázek - jediný internetově přístupný je ze stránek paní MVDr. Paškové. Snad jeho zápůjčka příliš nevadí, samozřejmě zdrojový odkaz na stránky je přiložen. Doporučuji podívat na její stránky

17.9.2014 Databáze snad již skoro hotová, takže je čas věnovat se trošku zevnějšku stránek. Do seznamu hřebců je doplněný 2000 Gazal IV-CZ Sawil, 1999 Mersuch II-CZ Editor a pracuje se na 3855 Siglavy Bagdady III-CZ Mefiszto. Ti se objevili "ve hře" až později. Bohužel mi u některých karet zmizelo propojení - netuším důvod. Takže pokud narazíte na proklik, který nefunguje, budu ráda za info - opravím.

31.7.2014 Databáze v zákulisí je poměrně zapeklitá věc  Vydržte, urputně na tom pracuji. V každém případě zvu všechny příznivce, milovníky a chovatele na výstavu koní plemene Shagya arab, která se koná tuto sobotu, 2. 8. 2014 od 10:00 hodin v Pardubicích. ( http://www.shagyaarab.org/)

 

pozvanka_pardubice.jpg

16.6.2014 Máme hříbátka ročníku 2013. Kromě jedné kobylky ze zřejmě importované březí klisny jsou všechna doplněná na karty svých otců. Ty importy mi v tom trochu dělají čurbes - no, co se dá dělat. Pomalu se v zákrytu pracuje na kobylách.

 5.6.2014 Heuréka!! ..... dodělaná linie M13 Bairactar, M14 Kemir a M12 Sueyd. Takže oficiálně považuji část hřebců pro letošní rok za ukončenou. Hříbata stále doplněná pouze do ročníku 2012, loňská hříbátka (o letošních ani nemluvím) stále v éteru. Ovšem mám slíbeno, jen co bude po výstavě ve Slatiňanech.

Postupně začnu pracovat na rodinách klisen, což bude skutečně "jobovka" - ale už se na ní moc těším. Budu moc ráda, pokud prohrabete domácí archivy a pomůžete mi doplnit obrázky hřebců - obzvláště ti starší si určitě fotku zaslouží.

19.5.2014   M4 O´Bajan a M8 Hadban hotovka. Dále je u každé karty koně doplněna možnost vložit komentář. S nastupujícím sluníčkem prostě není čas sedět u PC. Tak ještě Hassana B z linie Bairactar, a pak už by ti nejdůležitější linie pro letošek mohly být hotové  Na svazu mám požádáno o neúplný seznam hříbat ročníku 2013, tak uvidíme.

25.3.2014 Herkules je taktéž doplněn. Bohužel jediným zdrojem je mezinárodní databáze, tak jen doufám, že počet arabských koní ve 4. generaci skutečně souhlasí, zdroje se rozcházejí

16.3.2014  M3 Siglavy Bagdady hotová. Bohužel jsem musela vyměnit PC, takže se mi trochu rozjel formát u původů - je podstatně větší a exelovštější. Do budoucna snad sjednotím. Herkules stále čeká...

8.3.2014 Po "velkém porodu" je hotová linie M1 Shagya - fujtajbl. Některé linie jsou skutečně nekonečné. V nejbližších dnech doufám doplním G3-Herkulese (aby mi nestrašil nedodělaný, když už je to plemeník  ).

25.2.2014 Máme seznam plemenných hřebců pro rok 2014  Ještě sice někteří chybí, ale v záložce "Linie hřebců" už je jejich (snad) kompletní seznam, přidaná mapka pro lepší orientaci a na jednotlivých kartách jsou přidány působiště pro rok 2014. Nechybí prokliky, aby bylo prohlížení krapet jednodušší.

12.2.2014 M9 Saklavi I kompletní + opravena ve článku o plemeni informace o počtu linií (15) a rodin (21) na území ČR. Snad jsem to moc nezmotala , u rodiny CZ-7, CZ-11 a CZ-12 to vypadá na změnu klisen-zakladatelek. Zdrojem je Řád plemenné knihy .... takže by to mělo být v pořádku.

30.1.2014 M15 Mersuch kompletní

26.1.2014 M6 Jussuf kompletní + k tomu jsem vymyslela, jak to udělat, aby se dalo proklikávat jak na syny, tak i nahoru na otce (později samozřejmě i matky a dcery). U všech 6 dokončených linií jsou tedy opravené rodokmeny tak, že již nejsou vloženy formou obrázku, ale jednoduchou tabulkou (s obrázkem se dalo trošku víc graficky pohrát, tabulka je taková prostší, ale měla by stačit). Co jsem si kde vzpomněla, tam jsem doplnila prokliky (poznáte podle podtržítka pod jménem). Pokud někde chybí, dejte mi vědět, doplním.

Díky tomuto novému systému bude jasně vidět, které karty jsou již hotové a které rozpracované. Aneb proč to dělat jednoduše, když to jde složitě.....

24.1.2014 U hotových 5 linií je již seřazeno menu dle abecedy (jako první hřebci v chovu se @ na začátku, poté následují hřebci s číslicí a nakonec ti se jménem bez čísla). Navíc na kartě otce je možné se prokliknout na kartu syna v chovu - heuréka  zatím to jde teda jen z otce na syna (opačně ne-e), ale postupně by to mělo být aktivní u všech potomků, jak budou přibývat karty koní. Prozatím tedy malý krok pro Vás, ale velký pokrok pro mojí maličkost  Aneb ti co vládnou IT-řečí stejně blbě jako já, ti to dokáží ocenit.

O víkendu by měla být hotová linie M6, tedy Jussuf.

 20.1.2014 Po několika měsících jsou konečně hotové tyto linie hřebců (hurá..):

   M2 - Koheilan

   M5 - Gazlan-gazal

   M7 - Dahoman

   M10 - Gamil el Kebir

   M11 - Kuhailan Afas

Těchto 5 je konečných, co se jednotlivých karet týká, potomci do ročníku 2012.  Byla provedena i úprava vrchních "listů" k jednotlivým liniím - především se zpřehlednil strom krevních linií tak, aby byl lépe čitelný (kdo je čí otec a syn).

Zbývající linie hřebců jsou stále v rozpracovanosti