Jdi na obsah Jdi na menu
 


Luna - 14 výkonnost

Pod hlavičkou ČJF je Luna vedená jako Luna-14, číslo licence KV0597. Do roku 2012 startovala pod oddílem JK Jiřice. 

Od 1.1.2013 je registrována pod JK Samba. Bohužel v tomto roce z důvodu odchodu paní Š již na start nedorazila - a zřejmě nedorazí ..... no, se mnou rozhodně ne.

Protože však na stránkách ČJF nejsou starty v hobby, bylo by jistě na místě shrnout prozatimní úspěchy-neúspechy do ucelené tabulky. Tady je:

1.jpg

 

 

 

V roce 2009 bylo Luně krásných .... 3 roky. Její první seznamování s cizím prostředí proběhlo v sousední stáji, u Medů. Postavilo se pár skoků, sešlo se pár koní. O nic nešlo - jen o to, podívat se mezi koně. Ve stejném duchu probíhal i podzimní Hubert v Kalištích. Malé březové skoky se skočily, ostatní objely. Přes zimu pak Luna dostala volno, aby mohla vyrůst a dospět.

2.jpg

 

 

 

 

 

První sezona nebyl žádný máček. A první závody skoro katastrofa . I když jsme byly na domácím poli, nedokázala Luna skousnout kamion místo věže rozhodčích. Na dvojskok před kamionem prostě odmítala najet, reproduktory byly moc blízko.... V Hybrálci a v Humpolci už to bylo o poznání lepší .... a že ukopla pár klacků? Vždyť to bylo ještě takové malé, rozhozené, načepýřené, noha sem, noha tam ..... ale především skákala, spolupracovala a došla pokaždé dokola. A o to šlo především. Tuto hubertovku už skoky neoblížděla, ale s nadšením skákala vše, co se připletlo do cesty.

3.jpg

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Druhá sezona začala pomalu vracet to, co se do Luny "nasypalo". Ustálila se na úrovni Z, víceméně čistě chodila dokola, občas ten jeden klacík spadnul. Občas se domů přijelo s mašlí, nebo pohárkem. Luně to skákalo čím dál líp. Dokonce i paní Š si s Lunou začala mnohem víc věřit a rozhodla se, že vyrazí vyzkoušet všestrannost. Obě military-začátečnice spolu dokončily ve velmi slušném obsazení na velmi dobrých místech. Luně to kazila hlavně drezura - oplůtky se přeci skáčou, neobjíždí . Naproti tomu cross byl pro Lunu za odměnu - běžet a skákat, to je její. Sezona 2011 byla velkým zadostiučiněním za spoustu práce.

 

4.jpg

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

  

 

Třetí sezona, a prozatím Lunina poslední, měla být postupová do výkonnosti ZL. Bohužel se začaly ukazovat některé nesrovnalosti mezi brunetkami, které se dost odrážely i na výkonu kobyly. První postupka do 110 byla nečekaná a krásná. Druhé ZL už předcházelo vyloučení, naštěstí kobyla s paní Š i se schozením přešla hezky. Třetí ZL přineslo takový pád-nepád. To léto jsme se musely hodně vracet a dokázat Luně, že jeden probořený oxer nic neznamená. Přibyslav nám ukázala, že vše je zase na dobré cestě. Všestrannost v tomto roce se příliš nepovedla  - ovšem nikoliv zásluhou kobyly, to je nutné dodat. Celá sezona 2012 je popsána v záložce "Závody a akce 2012".

Čtvrtá sezona měla být ve znamení parkurů ZL. Taky byla v plánu oficiální drezura na stupni Z - L (Luně vlastně chybí už jen ten kontracval), možná dojít oficiální všestrannost st. Z.

Tohle všechno na ní zatím čeká .... však ono se uvidí (řekl slepý)